ساندویج پانل دیواری

ساندویج پانل :

امروزه از مصالح پیش ساخته و آماده مثل ساندویج پانل ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است و بیشتر ساختمان ساز ها به جای مصالح خیلی سنگن و قدیمی از ساندویج پانل سقفی یا دیواری که سبک هستند استفاده کنند.
زمانی که از ساندویچ پانل ها استفاده ممی شود درحقیقت سرعت انجام کار بالا میرود. از طولانی شدن ساخت و ساز جلوگیری کرده و هم چنین هزینه های اضافی بابت حمل مصالح سنگین کاهش می یابد.
ساندویج پانل ها نسبت به مصالح سنتی دربرابر زلزله وطوفان بسیاربادوام وپایدارهستند.
باتوجه به افزایش جمعیت ،ساخت مسکن باید درکمترین و سریع ترین زمان انجام گیرده به همین منظور ساختمان سازان برای تسریع کار خود از ساندویج پانل ها استفاده می کنند.

موارداستفاده دیگراز ساندویج پانل ها به شرح ذیل می باشد:

1 – کانکسهای ویلایی
2 – آلاچیق ها
3 – سقف کارخانه ها ، سوله ها و…
4 – سرد خانه ها
5 – کانتینرها
6 – کانکسهای پلیسی
7 – ساخت تابلوهای تبلیغاتی
نکته مورد توجه ضخامت کم ساندویچ پانل هاست که در فضای زیادی را با کمترین هزینه ایجاد می کند.
ساختمان های پیش ساخته به صورت فلزی ، چوبی، 3d ، می باشد.
که امتیاز ها ومعایب خاص خودشان رادارند وبراساس شرایط هرکشور می تواند کاربردی و اقتصادی باشد. ساختمان پیش پیش ساخته یکی از آخرین های محصولات وجدیدترین متد های گسترش واحدهای مسکونی است که میتواند احتیاجات زیادی از جمعیت را با امکانات رفاهی تامین کند.
پیشرفت های قابل توجهی که اخیرا این صنعت داشته باعث شد متقاضیان زیادی داشته باشد که درنتیجه کاهش هزینه ،کیفیت بالا ،راحتی و آسایش ،سرعت خانه سازی را به همراه داشته باشد.
به طور مثال درکشور مثل آمریکا ساختمان های پیش ساخته فلزی مورد توجه قرارگرفته و درکانادا بیشترنوع چوبی آن ، و اما درایران ساختمان های اقتصادی به نظر میرسد.
عواملی مانند مواد وصلاح و دستگاه های تولید در اقتصادی بودن نوع ساختمان پیش ساخته دلالت دارند.
مواردی که باعث استفاده بیشتر از ساختمان ها ی پیش ساخته می شود وبه شرح زیر می باشد
1 – راحتی درنصب
2 – نظارت کافی
3 – دقت درکار
4 – سرعت در اجرا

ساندویج پانل

مشخصات فنی ساندويچ پانل وکاربرد آن:

1- ساندويچ پانل درضخامتهای مختلف10.8.6.5.4سانتی وعرض مفيد100 و115سانتيمتری درانواع ديواری،سقفی به طول حداکثرتا12متربرحسب سفارش ساخت، درايران توليد ميگردد.
2- جنس پوشش ازورقهای آلوزینگ،گالوانيزه ساده ورنگی میباشدکه اين پوشش می تواند با فويل آلومينيومی و کاغذ مخصوص نيز در يک رو در خصوص نوع کاربرد توليد گردد.
3- فوم ساندويچ پانلها نيز از نوع پلی اورتان يا پلی اورتان (ضد حريق) بوده و نسبت به سفارش ساخت قابل انجام خواهد بود.
4- ساندويچ پانل علاوه بر نسب آسان وسريع،استحکام ،سبکی و زيبايی در تنوع رنگ ،عايق سرما،گرما،صداو رطوبت بوده وبخصوص درمناطق سرد سير وگرمسير و مناطقی که دسترسی به مصالح سنتی آسان نمی باشد مورد استفاده فراوانی دارد.
5- ساندويچ پانل بدليل سبکی در مقابل زلزله صد درصد مقاوم بوده و به همين علت در پوشش ديوارها و سقفهای کارخانجات ،بيمارستان ،مدارس ،اماکن عمومی و منازل با ضريب ايمنی و اطمينان بسيار بالا مورد استفاده قرار می گيرد.
6- ساندويچ پانل ازگروه مصالح ساختمانی است که به دفعات قابل استفاده وبازوبسته کردن می باشد و به همين جـهت در اغلب پروژه ها در صورت نياز بصورت موقت مورد استـفاده قرار گرفته و سپـس در مناطق ديگر مجدداً استفاده می گردد.
7- قابليت استفاده ازساندويچ پانل درساخت خانه های پيش ساخته ازتنوع بالايی برخورداربوده بطوريکه می توان ازدرساختمانهای اداری،سالن کنفرانس،خوابگاههای کارگری ومهندسی، رستوران،نمازخانه وسرويسهای بهداشتی استفاده نمود.
8- جهت نصب ساختمانهای پيش ساخته و سردخانه های بالای صفر و زير صفر از ساندويچ پانل با ضخامتهای مختلف استفاده می گردد.